Asiakaspalvelu 9-17

045 654 8000

Mills Comforsil Ihonsuoja, 2 mm 9,5 x 9,5 cm levy

Mills Comforsil Ihonsuoja, 2 mm 9,5 x 9,5 cm levy

Hinta 19,45€ 15,50€ / kpl

Saatavuus:
Varastossa


Comforsil Ihonsuoja, 2 mm 9,5 x 9,5 cm levy

 

Comforsil Ihonsuoja on iskua vaimentava, leikattava ihonsuoja ehkäisemään hiertymistä ja haukaumia. Tuote on liimaton ja silikonigeelipintainen. Ihonsuoja vähentää ihoon kohdistuvaa painetta ja lievittää rasituksesta johtuvaa kipua.

Comforsil honsuojasta on apua jalan ollessa tiiviisti jalkineessa (esim. juoksu, jääkiekko, luistelu, laskettelu, hiihto tai vaellus). Ihonsuoja auttaa, jos vaikkapa laskettelumono painaa säärtä tai luistin hiertää pohkeen alaosaa. Muotoiltuna ihonsuoja sopii esimerkiksi päkiän, vaivaisenluun tai kantapään pehmusteeksi. Vain mielikuvitus on rajana!

Ihonsuojalevystä on helppo leikaten muotoilla sopivan kokoinen pala. Joustava ja tarttuva silikonigeeli mukautuu ihon pintaan pitäen tuotteen hyvin paikoillaan ilman liima-aineita.

Poista ihonsuoja ennen peseytymistä ja kiinnitä se uudelleen vasta puhtaalle, kuivalle iholle. Mikäli ihonsuoja kaipaa pesua, pese se käsin miedolla saippuavedellä. Tuote kestää noin 25 pesukertaa. Kiinnitä pesty tuote suojakalvoonsa ja ilmakuivata ennen uutta käyttöä.

 

  • Pakkauksessa yksi ihonsuojalevy
  • Koko 9,5 cm x 9,5 cm, paksuus 2 mm
  • Liimaton, silikonigeelipintainen
  • Hiertymien ja hankaumien ehkäisyyn
  • Leikattavissa sopivaan muotoon
  • Kestää noin 25 pesukertaa

 

 CE-merkitty lääkinnällinen laite

 

REF: MI332

Arvostelut tuotteelle Mills Comforsil Ihonsuoja, 2 mm 9,5 x 9,5 cm levy

Oletko ostanut tämän tuotteen? Kerro muillekin mitä pidit!

Tuotteen arvostelu vaatii sisäänkirjautumisen

Kirjaudu